Biodentine™ võib kasutada ka pöördumatu pulpiidi korral

ESE (European Society of Endodontology) seisukohti avatud pulbi haldamise kohta toetavad kolm viimase 3 aasta jooksul läbi viidud kliinilist uuringut, mis on näidanud 95% kliinilist edu ja mille on kinnitanud Septodont teavitatud asutus:

Biodentine™-i saab nüüd turvaliselt kasutada ka pöördumatu pulpiidi tunnuste ja sümptomitega hammastel, kui hemostaas on saavutatav 5 minuti jooksul.

See võib moodustada vähemalt 85% juhtudest.

Tänu oma ainulaadsetele omadustele saavad hambaarstid Biodentine’i abil vitaalse pulbi ravi laiendada, kasutades seda ka pöördumatu pulpiidi seisundis, kuna  Biodentine™ võimaldab täieliku dentiinisilla moodustumist.

Ravi on minimaalselt invasiivne, et säilitada võimalikult palju hambastruktuuri. Patsient vabaneb koheselt põletikuga kaasnevast valust. Biodentine™-i bio”bulk-fill” protseduur võimaldab arstil kasutada kaviteetide täitmiseks ainult ühte materjali, muutes selle kasutamise lihtsamaks.

*Kui hemostaasi ei ole võimalik saavutada pärast täielikku pulpotoomiat, tuleb teha pulpektoomia ja juurekanali ravi tingimusel, et hammas on taastatav (ESE Position Paper, Duncan et al. 2017)