Matk Pärnumaal Nigula rabas 4. detsembril kell 10.30 – registreerumine on lõppenud

Heategevusliku matkasarja eelmine seiklus toimus 6. novembril Aidu karjääri tööstusmaastikel. Fotogaleriid matkast näeb SIIN

4. detsembril algusega kell 10.30 suundume matkale Pärnumaal Nigula rabas, algselt planeeritud Mõksi rabamatk lükkub ilmaolude tõttu edasi.

7-kilomeetrine matk kulgeb mööda laudteed üle rabaavaruste ning omanäolistel luidetel haruldaste põlismetsade varjus. Ümbritsevale heidame pilgu ka kõrgemalt vaatetornist, meie silme all lainetab suure rabajärve veepind ning üle lumiste samblaväljade ulatub vaade kaugusesse.
Piirkond on metsloomade ja rändlindude rohke – kindlasti näeme nende tegevusjälgi mitmetes paikades, võib-olla silmapiiril mõnd looma toimetamaski. Ilmselt saame matka käigus noppida ka hilissügisesi matsakaid jõhvikaid suupisteks.
Lisaks legendid ja lood piirkonna minevikust, metsavendadest, looduskaitsest. Mõned humoorikad pajatused Nigulas aset leidnud seiklustest ning mõistatamiseks kõigile osalejatele: mis ühendab Nigula raba ja Rakveret?

Teekonna lõpus pakume sooja jooki ja kehakinnitust.
Parklas on olemas katusealusega laud koos pinkidega ning kuivkäimla.

Matkasarja järgmiste etappide toimumiskuupäevad 2023:

P 15. jaanuaril kell 10.30
Seikluslik jalgsimatk Alam-Pedja kaitsealal (Jõgevamaa)
Registreeru matkale SIIN

P 5. veebruaril kell 10.30 Räätsamatk/jalgsimatk Soomaa rabaradadel (Viljandimaa/Pärnumaa)
Registreeru matkale SIIN

P 12. märtsil kell 10.30
Jalgsimatk Lahemaa jugade ja kanjonite radadel (Harjumaa)
Registreeru matkale SIIN

Ühe matka osalustasu ühe täiskasvanu kohta on 20 eurot. Koos räätsade rendiga 30 eurot.

Matkasarjaga toetame heategevusfondi Õigus Naeratusele, millega kogume vahendeid haruldase geenihaigusega (oligo-, hüpodontia) või trauma tagajärjel jäävhambad kaotanud noorte patsientide rehabiliteerimiseks.

Pärast registreerimist palume kanda osalustasu annetusena toetusfondi arvele:
MTÜ Oligo- ja Hüpodontia Rehabilitatsioonifond Õigus Naeratusele
EE694204278618264202

Coop Pank

Märkige kindlasti makse kirjeldusse ANNETUS, et saaksite tehtud annetused maha arvata oma maksustatavast tulust. MTÜ kuulub tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja.

Matkajuht on Marko Kaldur, atesteeritud giid ning kutseline jalgsimatkajuht, seiklusmatkajuht ja talvematkajuht. Samuti koolitatud retkejuht, pikaajaliste looduses rändamise kogemustega.
Ta on läbinud esmaabi alase väljaõppe (ka laste esmaabi osas), omandanud aktiivtegevuste instruktori (tase 4) teadmised, püsivalt arendanud end giidile vajalike teadmiste ning oskuste osas.