Matk Harjumaal Valgejärve rabas 9. oktoobril kell 10.30

9. oktoobril kell 10.30 alustame matkasarja rännakuga Harjumaal Valgejärve rabas ning seda ümbritsevatel ajaloolistel maastikel. Näeme omapäraseid looduskooslusi, põnevaid vaatamisväärsusi, tervendavaid allikaid ja kui veab, siis ka metsloomi. Teeme matka vältel lühemaid pause, kus matkajuht Marko Kaldur räägib teele jäävatest kohtadest. Teele jääb RMK puhkekoht kuivkäimlaga, samuti vaatetorn, kuid see on kahjuks amortiseerunud.

Raja pikkus on 6,5 km ja kulgeb osaliselt laudteel. Matkarada ei ole läbitav lapsevankriga ja laudtee võib olla niiske ilmaga libe. Lastega matkale tulijatel palume olla kindel, et laps on võimeline täiskasvanutega ühtses rahulikus tempos sellist vahemaad läbima.

Selga ilmale vastav ja looduses liikumiseks sobiv riietus, jalga sportlikud jalanõud või matkasaapad. Kaasa kindlasti ka veepudel ja soovi korral väike snäkk tee peal nosimiseks. Pärast matka pakume kerget kehakinnitust.

Ühe matka osalustasu ühe täiskasvanu kohta on 20 eurot.

Matkasarjaga toetame heategevusfondi Õigus Naeratusele, millega kogume vahendeid haruldase geenihaigusega (oligo-, hüpodontia) või trauma tagajärjel jäävhambad kaotanud noorte patsientide rehabiliteerimiseks.

Pärast registreerimist palume kanda osalustasu annetusena toetusfondi arvele:
MTÜ Oligo- ja Hüpodontia Rehabilitatsioonifond Õigus Naeratusele
EE694204278618264202

Coop Pank

Märkige kindlasti makse kirjeldusse ANNETUS, et saaksite tehtud annetused maha arvata oma maksustatavast tulust. MTÜ kuulub tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja.


Kohtumispaiga (parkla) asukoht ning koordinaadid on järgmised:
59°05’45.6″N 24°09’04.6″E
59.095999,24.151281

Järgmised matkad 2022. aastal:

6. novembril algusega kell 10.30 seikleme Ida-Virumaal Aidu karjääri tööstusmaastikel. Näeme norralikke fjorde, erkrohelist vett, sõidame parvedega ja ronime nõlvadel. Grupi suurus kuni 20 inimest.

4. detsembril algusega kell 10.30 suundume räätsamatkale Pärnumaale Läti piiri äärsesse Mõksi rabasse, kus näeme erinevaid rabatüüpe, metsloomade jälgi, sumpame metsavendade punkri asukohale, kõnnime ajaloolistel taliteedel ja uudistame turba kaevandamist. Osalejate arv piiratud!

Juhul kui ilmastik ja teeolud ei võimalda Mõksi rabale ligipääsu, siis toimub räätsamatk lähedalasuval Soomaal. 

Matkajuht on Marko Kaldur, atesteeritud giid ning kutseline jalgsimatkajuht, seiklusmatkajuht ja talvematkajuht. Samuti koolitatud retkejuht, pikaajaliste looduses rändamise kogemustega.
Ta on läbinud esmaabi alase väljaõppe (ka laste esmaabi osas), omandanud aktiivtegevuste instruktori (tase 4) teadmised, püsivalt arendanud end giidile vajalike teadmiste ning oskuste osas.