Kas teadsid, et AquaCare põhineb murrangulisel tehnoloogial…

… – mugav ja kiire puhastusprotseduur kasutab Aqua Sol vedeliku peent voogu koos väikese koguse pulbriga, mis suunatakse töödeldavatele hammastele. Seejuures on võimalik täielikult kontrollida rõhku ning lahuse ja pulbri kogust.

AquaCare on õhu survel toimiv abrasiivne ja poleeriv sooda- ja liivaprits:

 • hamba kaviteetide prepareerimiseks
 • hambapindade puhastamiseks ning plekkide eemaldamiseks
 • võimaldab pakkuda kontaktivaba ja minimaalselt invasiivset ravitehnikat
 • muudab tavapärased hambaravi protseduurid patsientidele valutuks

Üks AquaCare’i põhiomadusi on patenteeritud käsiinstrument:

 • kaalub kõigest ca 28 grammi
 • autoklaavitav, suuruses 0,6 mm ja 0,8 mm
 • pikaealisi volframkarbiidi pihustiotsikuid saab hõlpsasti vahetada vastavalt ravile
 • edastab ümberpööratud pudelisüsteemist õrnalt kiire vedelikuvoolu, moodustades nn abrasiivse vedelikukardina
 • tagab kaviteedi mugava ja tõhusa ettevalmistamise ja puhastamise
 • kolme lülitusega jalgpedaal võimaldab preparatsiooni-, puhastus- ning pesu- ja kuivatustoiminguid teostada läbi sama käepideme
 • ainulaadne iseseisev padrunisüsteem hoiab kahte kambrit (Twin seadmel) igal hetkel kasutusvalmis
 • kahe erineva pulbri vahel ümberlülitamiseks kulub vaid sekund

Pulber ja vedelik tarnitakse hambani erinevaid kanaleid pidi (pulber ja vedelik saavad kokku seadmest väljaspool), mistõttu väldib see seadme ummistumist, mis on erinevate soodapritside kõige suurem murekoht.

Lõike- ehk preparatsioonirežiimis saab AquaCare’i kasutada kaviteetide ettevalmistamiseks ilma, et peaks eelnevalt puurima või kasutama anesteetikumi. AquaCare töötab kiiresti, samas konservatiivselt, eemaldades tervet hambakudet vaid minimaalselt ning välistades lõhenemise ja mõrade tekkimise riski. Erinevalt tavalisest puurimis- ehk preparatsioonitehnikast ei ole AquaCare hamba struktuuriga otseses kontaktis. AquaCare ei tekita vibratsiooni, turbiinimüra, soojust ega erita lõhna.

Puhastusrežiimis on AquaCare väärtuslik tööriist hügienistide töös, tagades väga tõhusa plekkide eemaldamise ja puhastamise. AquaCare suudab puhastada hamba väga peeneid struktuure, mida tavalised puhastussüsteemid ei suuda.

AquaCare pigem vibreerib väikest kogust pulbrit, mitte ei tarni seda hambale tohutus koguses. Ühe pulbrikartušiga saab ravida ca 100 patsienti.

Meie arstide kogemused

“AquaCare’i on mugav kasutada, saab doseerida nii vedeliku kui pulbri hulka erinevatele protseduuridele. Lihtne vahetada pulbreid. Olen väga rahul ja kasutan põhimõtteliselt iga patsiendi juures enne täidise asetamist lõpliku pinna puhtuse saavutamiseks.”

– Dr Annika Kukk (Kuke Hambaravi)

“Kasutan AquaCare’i eeskätt restauratiivses hambaravis nüüd juba aasta. Varem kasutasin kuivliivapritsi, kuid siis mõtlesin lihtsamate tööde puhul enne 2x, kas tekitan liivapritsiga segadust või ei ole asi seda väärt. AquaCare tõstab oluliselt kõikide restauratiivsete tööde kvaliteeti, on asendamatuks abiliseks nii täidiste panekul kui tsementeerimise eelselt hammaste / restauratsioonide ettevalmistamiseks / puhastamiseks. AquaCare’i puhul on aine masinast väljudes suspensiooni, mitte pulbri kujul ja püsib seal, kuhu see on määratud, mitte ei kata tervet tuba nagu kuivliivapritsi puhul. Lisaks on väga lihtsalt kontrollitav vee / meediumi hulk ja survetugevus, mida pean eriti oluliseks proteetikas. Aastaga on saanud AquaCare’ist täiesti asendamatu kaaslane minu igapäevatöös.”

– Dr Liina Krünvald (Ode Hambakliinik)